Sort by

John Wayne of has logged 23 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★★½
Edit this entry  
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Party Party

Party Party

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Borrowed Christmas

The Borrowed Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Wrestling Christmas Miracle

A Wrestling Christmas Miracle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Letter to Edie

Love Letter to Edie

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tiger

Tiger

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Disease That Stole Christmas

The Disease That Stole Christmas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dangerous Game

Dangerous Game

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Lover, My Son

My Lover, My Son

1970
×
Read the review Edit this entry  
07
Christmas in Wonderland

Christmas in Wonderland

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hide And Go Shriek

Hide And Go Shriek

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry