• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Archenemy

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Archive

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Becky

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½