Sort by

Duccio has logged 107 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Edit this entry  
27
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Stag

The Stag

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suburra

Suburra

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Lava

Lava

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Edit this entry