• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Sex, Shame and Tears 2

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • My Best Friend Anne Frank

  • The Sands Between

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Tell Me When

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

  • The Undoing

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★★