• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Blink

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • Whindersson Nunes: My Own Show!

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Monica and Friends: Lessons

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Rumble

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • Injustice

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Being James Bond

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • On My Mind