luis ☆ has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stay Home

Stay Home

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry