RSS feed for Dana
  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • The Wrong Missy

    ★★

  • TFW NO GF

    ★★★

  • The Main Event

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Horse Girl

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Midnight Kiss

    ★½

  • Michelle Wolf: Joke Show

  • Little Women

    ★★½

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • 3 from Hell

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Simon Amstell: Set Free

  • Cat in the Wall

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Wine Country

  • See You Yesterday

  • Plus One

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★½

  • Amy Schumer: Growing

  • Us

    ★★★★

  • I See You

    ★★★½

  • Pig Hag

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ½

  • Frances Ferguson

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Villains

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★

  • Leaving Neverland

  • Lorena

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★½

  • New Year, New You

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Cracked Up: The Darrell Hammond Story

    ★★

  • Creed II

    ★★