Duncan has logged 152 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry