Sort by
  • Illumination

    ★★★★½

  • Death in Venice

    ★★★★½

  • 2 or 3 Things I Know About Her

    ★★★★½

  • The Gospel According to St. Matthew

    ★★★★½

  • Landscape in the Mist

    ★★★★½

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★½

  • Songs from the Second Floor

    ★★★★½

  • PlayTime

    ★★★★½

  • The Devil, Probably

    ★★★★½

  • Diary of a Country Priest

    ★★★★½

  • From the Life of the Marionettes

    ★★★★½

  • Silent Light

    ★★★★½

  • Last Year at Marienbad

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Amnesia

    ★★★★½

  • Come and See

    ★★★★½

  • Pickpocket

    ★★★★½

  • Dancer in the Dark

    ★★★★½