• Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Tenet

  • Little Women

  • The King

  • Mission: Impossible - Fallout

  • The Greatest Showman

  • Blade Runner 2049

  • Lady Bird

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Arrival

  • Sicario

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • Inherent Vice

  • Edge of Tomorrow

  • Enemy

  • Prisoners

  • Jodorowsky's Dune

  • Inside Llewyn Davis

  • Cloud Atlas

  • Skyfall

  • Drive

  • Source Code

    ★★★

  • True Grit

  • TRON: Legacy

    ★★★★

  • Incendies

    ★★★★

  • Polytechnique

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Mulholland Drive

  • Donnie Darko

  • Frank Herbert's Dune

  • Ronin

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Starship Troopers

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Contact

  • Face/Off

  • Lost Highway

  • Twelve Monkeys

  • I Love You to Death

  • Batman

  • Die Hard

    ★★★★★

  • Prince of Darkness

  • Star Trek IV: The Voyage Home

  • The Transformers: The Movie

  • Blue Velvet

  • Aliens

    ★★★★★

  • Labyrinth

    ★★★★

  • Ladyhawke

  • Dune

  • Ghostbusters

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

  • WarGames

    ★★★★★

  • Tron

    ★★★★

  • The Thing

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • Time Bandits

  • Escape from New York

  • Excalibur

  • Alien

    ★★★★★

  • Zardoz

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★★