Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Edit this entry  
29
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★½
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Metallica & San Francisco Symphony : S&M2

Metallica & San Francisco Symphony : S&M2

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
David Crosby: Remember My Name

David Crosby: Remember My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Snake Outta Compton

Snake Outta Compton

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

Jack White: Kneeling At The Anthem D.C.

2018
×
★★★★★
Edit this entry