Sort by

DungeonSkramz has logged 70 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pickpocket

Pickpocket

2000
×
Edit this entry  
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Brother of Darkness

Brother of Darkness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sexy and Dangerous

Sexy and Dangerous

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Modern Love

The Modern Love

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Behind the Yellow Line

Behind the Yellow Line

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bride with White Hair 2

The Bride with White Hair 2

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bride with White Hair

The Bride with White Hair

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Dust

Red Dust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boys Are Easy

Boys Are Easy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Faye HK Scenic Tour 98-99

Faye HK Scenic Tour 98-99

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drifting Clouds

Drifting Clouds

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onne

Onne

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From All of Us to All of You

From All of Us to All of You

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragon Inn

Dragon Inn

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chinese Odyssey 2002

Chinese Odyssey 2002

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Visit From Krampus

A Visit From Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Twas the Night of the Tree Beast

Twas the Night of the Tree Beast

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Man

First Man

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hero

Hero

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Come as Friends

We Come as Friends

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dominion

Dominion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madly

Madly

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Faye's Moments Live 2016

Faye's Moments Live 2016

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Phoenix

Return of the Phoenix

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
11'09''01 September 11

11'09''01 September 11

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
There's Only One Sun

There's Only One Sun

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

The Vampires or, The Arch Criminals of Paris

1915
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deathly Presents

Deathly Presents

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Treat

A Christmas Treat

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man Yuk: A Portrait of Maggie Cheung

Man Yuk: A Portrait of Maggie Cheung

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leaving Me, Loving You

Leaving Me, Loving You

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
666 (Beware the End Is at Hand) 2

666 (Beware the End Is at Hand) 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
666 (Beware the End Is at Hand)

666 (Beware the End Is at Hand)

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
By Player

By Player

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
TOKYO EYES

TOKYO EYES

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blackadder's Christmas Carol

Blackadder's Christmas Carol

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Empress Dowager

The Empress Dowager

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry