RSS feed for Kevin

Kevin has logged 191 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Big Brother of Christmas Island

Big Brother of Christmas Island

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Silent Cries

Silent Cries

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Tomka and His Friends

Tomka and His Friends

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fistful of Doughnuts

A Fistful of Doughnuts

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
Azemi: Kosovar Sniper

Azemi: Kosovar Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Count Dracula

Count Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nothing

Nothing

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Sugar Cane Alley

Sugar Cane Alley

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Virgin Island

Virgin Island

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
ThuleTuvalu

ThuleTuvalu

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Code 2600

Code 2600

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bahraini Tale

A Bahraini Tale

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gray Matters

Gray Matters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bye Bye Blue Bird

Bye Bye Blue Bird

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yasmine

Yasmine

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vanishing Sail

Vanishing Sail

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cathedral

The Cathedral

2006
×
Read the review Edit this entry  
31
Yokwe Bartowe

Yokwe Bartowe

2010
×
Read the review Edit this entry  
31
Elza

Elza

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Insular Empire: America in the Marianas

The Insular Empire: America in the Marianas

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Travellers and Magicians

Travellers and Magicians

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kumu Hina

Kumu Hina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Offended

The Offended

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Price of Sex

The Price of Sex

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Reef: Cities Beneath the Sea

The Last Reef: Cities Beneath the Sea

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Destiny

Destiny

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In My Mother's House

In My Mother's House

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hope Road

Hope Road

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy Like Water

Easy Like Water

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
DayBreak

DayBreak

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Aluku liba

Aluku liba

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Shadows in an Empty Room

Shadows in an Empty Room

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Are Not Afraid: Inside the Coup in Honduras

We Are Not Afraid: Inside the Coup in Honduras

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Faye Wong – Live In Concert

Faye Wong – Live In Concert

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Diary of a Volunteer

The Diary of a Volunteer

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence

The Silence

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
White Mountains

White Mountains

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Terror and the Time

The Terror and the Time

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Feguibox

Feguibox

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Janapar

Janapar

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alsino and the Condor

Alsino and the Condor

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vessel

Vessel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Thread of Hope: Independence or War in Western Sahara

A Thread of Hope: Independence or War in Western Sahara

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Battle of Chile - Part I

The Battle of Chile - Part I

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aral, Fishing in an Invisible Sea

Aral, Fishing in an Invisible Sea

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Osama

Osama

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cave of the Yellow Dog

The Cave of the Yellow Dog

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Daughter-in-Law

The Daughter-in-Law

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
República del color

República del color

2015
×
★★
Read the review Edit this entry