Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Un novio para mi mujer

Un novio para mi mujer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Joel Kim Booster: Psychosexual

Joel Kim Booster: Psychosexual

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Anything's Possible

Anything's Possible

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

The Making of Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Carnage

American Carnage

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Shelter

Shelter

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Leolo

Leolo

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dual

Dual

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry