• Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★½

  • Beach Rats

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Boo! A Madea Halloween

    ½

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Ernest & Celestine

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Insidious

    ★★★★