RSS feed for dunya.
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★
Edit this entry  
18
Married Life

Married Life

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
The Switch

The Switch

2010
×
★★
Edit this entry  
09
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★
Edit this entry  
07
Nerdland

Nerdland

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Edit this entry  
01
Movie 43

Movie 43

2013
×
Edit this entry  
01
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★★
Edit this entry  
01
Keane

Keane

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Marvin's Room

Marvin's Room

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Flawless

Flawless

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
The Basement

The Basement

2018
×
Edit this entry  
25
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Resident

The Resident

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Crash

Crash

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ali's Wedding

Ali's Wedding

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wedding Ringer

The Wedding Ringer

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry