• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★

  • Police on Trial

  • Elvis

    ★★★½

  • George Carlin's American Dream

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Our Great National Parks

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★½

  • Gaming Wall St

    ★★½

  • Cat Burglar

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Me and The Matrix

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Tiger King: The Doc Antle Story

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★

  • Adrienne

    ★½

  • A Forbidden Orange

    ★★★

  • Four Hours at the Capitol

    ★★

  • 15 Minutes of Shame

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • America After 9/11

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★½

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

    ★★★

  • You Can't Kill Meme

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Sin

    ½

  • Lamb

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Skater Girl

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Dreamland: The Burning of Black Wall Street

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Take Out Girl

    ½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Pedal Movie

    ★★★½

  • Bill Traylor: Chasing Ghosts

    ★★

  • American Insurrection

    ★★

  • my favorite software is being here

    ★★★★½

  • Seen Him

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★½

  • South Park Vaccination Special

    ★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★

  • When We Were Bullies

  • The Old Animation Shop

  • The Méliès Mystery

    ★★½

  • Throat Notes

  • News of the World

    ★★½

  • Umbrella

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Karen Dalton: In My Own Time

    ★★★★