I Care a Lot

I Care a Lot ★★

This review may contain spoilers. I can handle the truth.

This review may contain spoilers.

İlk 1 saati gayet iyiydi sonra iyice saçmaladı okey boğulmaktan mucizevi şekilde kurtuldun da seni alıp götürmeleri, muhabbet, intihar süsü verdirtmeleri, senin kurtulman, taksiye binmen, eve gelmen falan en az 3 saat sürmüştür dağın başından şehre iniyosun. Fran’e işkence etmemişler belli iki üç dövüp kafanın arkasına vurmuşlar sonra gazı açmışlar nası ölmedi aga hadi ölmemeyi geçtim öptün, temizledin geçti mi cidden hiç mi beyin sarsıntısı, zehirlenme yok??!?!! Sonraki gün artık nasıl zindeyse ve kafa travması geçirmediyse araba sürüp birini öldürme planı yapabiliyor. Bu nasıl bi kurgu lan.


Marla bir “villain”. Aklıma gelen süper kahraman filmleri olsun başka filmler olsun en acımasız villain ile bile empati kurmuşumdur ve belki de onun tarafını tutmuşumdur. Ama bu öyle değil. Marla’yı o kadar gıcık, o kadar sevimsiz şekilde yazmışlar ki cidden bütün film ölmesini bekledim. Amerikan rüyasına erişememiş, aşırı zengin olmak isteyen ve bunun için en zayıf ve savunmasız insanlardan faydalanan bir “villain”. Daha iyi bir hikaye yazamadınız mı cidden? “Vah vah Amerikan Rüyası yalanına kanan, gözü kör olmuş bir insan daha” mı dememiz lazım? Hayat asla adil değil ama bir insanın para içinde yüzmek için milleti sömürmesini grl pwr diye izleyecek ve destekleyecek değilim. 


Sonu olması gerekendi ama yine de klişeydi çünkü annesini göremeyen adam belirince “aaa evet bak film bize başta seni gösterdi ama biz unutmuştuk off çok zekice aslında filmin sonu başında saklıymışş” dememiz gerekiyor sanırım. Ama demedik, demedim. “Oh be sonunda biri birini öldürmeyi becerebildi!” dedim.

durusila liked these reviews