• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Western Stars

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Talking About Trees

    ★★

  • Buoyancy

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • While We Are Here

    ★½

  • The Report

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Springsteen On Broadway

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Red Phallus

    ★★★

  • The Wind

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Edge of the Knife

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Monrovia, Indiana

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Destroyer

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

  • Gotti

    ½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • Fugue

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★½