Dustin has logged 406 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do Not Resist

Do Not Resist

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Star Wars Droids: Treasure of the Hidden Planet

Star Wars Droids: Treasure of the Hidden Planet

2004
×
★★
Edit this entry  
30
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Star Wars: Droids - The Great Heep

Star Wars: Droids - The Great Heep

1986
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

1955
×
Edit this entry  
27
Baby Bottleneck

Baby Bottleneck

1946
×
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tess

Tess

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Miss Julie

Miss Julie

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Kill the Fatted Calf and Roast It

Kill the Fatted Calf and Roast It

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Long Darkness

The Long Darkness

1972
×
★★★
Edit this entry  
03
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
On the Occasion of Remembering the Turning Gate

On the Occasion of Remembering the Turning Gate

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nazarin

Nazarin

1959
×
★★½
Edit this entry  
30
I Was a Male War Bride

I Was a Male War Bride

1949
×
★★★
Edit this entry  
28
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★
Edit this entry  
28
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
China Behind

China Behind

1978
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wanda

Wanda

1970
×
★★
Edit this entry  
25
Cleopatra

Cleopatra

1934
×
★★★
Edit this entry  
25
Goliath and the Dragon

Goliath and the Dragon

1960
×
★★
Edit this entry  
25
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★½
Edit this entry  
24
Down There

Down There

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Edit this entry