Dustin has logged 27 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★
Edit this entry  
31
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Offence

The Offence

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Star 80

Star 80

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Phantom

Phantom

1922
×
★★
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sweet Charity

Sweet Charity

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ghost Train

The Ghost Train

1903
×
Edit this entry  
16
Down the Hudson

Down the Hudson

1903
×
Edit this entry  
16
Captain Nissen Going Through Whirlpool Rapids, Niagara Falls

Captain Nissen Going Through Whirlpool Rapids, Niagara Falls

1901
×
Edit this entry  
12
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
Reign of Assassins

Reign of Assassins

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
06
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★½
Edit this entry  
05
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Lenny

Lenny

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Twilight's Last Gleaming

Twilight's Last Gleaming

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Edit this entry