Sort by

✨Dustin✨ has logged 453 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
17
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

Inside Bill's Brain: Decoding Bill Gates

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Big

Big

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Spawn

Spawn

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry