• Golden Arm

    ★★★½

  • Books of Blood

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Growing Up Milwaukee

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • The Donut King

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • America's Socialist Experiment

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Scandalous: The Untold Story of the National Enquirer

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Recorder: The Marion Stokes Project

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Hellboy

  • Chuck Berry: The Original King of Rock 'n' Roll

    ★★★

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • Olympic Dreams

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Tread

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Clemency

    ★★★

  • Wounds

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Ask Dr. Ruth

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Serenity

    ½

  • Fyre

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bleed Out

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½