• Crimes of the Future

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • The Batman

    ★★★½

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • ODDTAXI

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Puparia

    ★★★½

  • Yung Lean: In My Head

  • Caveat

  • Another Round

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Weeknd: After Hours

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Spree

    ★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Swans: Where Does a Body End?

    ★★★½

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★★★

  • Everybody’s Everything

    ★½

  • Acid Rain

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Royale Incident

  • Spot of the 22nd Ji.hlava IDFF

  • Climax

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★