• Muppets Haunted Mansion

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Sky Sharks

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Lupin III: The First

  • 1917

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★½

  • Vice

  • The Mule

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

  • Black Panther

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Bright

  • The Post

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Tiger Zinda Hai

  • Phantom Thread

    ★★★★½