Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adam

Adam

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
State of Play

State of Play

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Believe Me

Believe Me

2014
×
★★★½
Edit this entry