Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Edit this entry  
27
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Metalhead

Metalhead

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Edit this entry  
11
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Luck

Luck

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Ray

Ray

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Egg

The Egg

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
19
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Edit this entry