• Mr. Holland's Opus

    ★½

  • Last Christmas

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • Dangerous Minds

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Mainstream

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Katie Says Goodbye

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★