• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Loki

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • CODA

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Ethos

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • You've Got Murder

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½