Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Taken

Taken

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crime Scene: The Times Square Killer

Crime Scene: The Times Square Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonfall

Moonfall

2022
×
Edit this entry  
31
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
07
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Edit this entry