RSS feed for DVDHooligan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Whiskey Bandit

The Whiskey Bandit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harbinger Down

Harbinger Down

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Keeper of Lost Causes

The Keeper of Lost Causes

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
11-11-11

11-11-11

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Absent One

The Absent One

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry