Andrew ❦ has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rosy

Rosy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What Haunts Us

What Haunts Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Searching

Searching

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry