• The Northman

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • My Dress-Up Darling

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Nightmare Alley

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

  • Belle

    ★★★½

  • Memoria

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ½

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★½

  • F9

    ★★★★★

  • Buck Breaking

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Don't Toy With Me, Miss Nagatoro

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • Limbo

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Temptation Stairway

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

  • Wonder Egg Priority

    ★½

  • Long Toast

    ★★★★½

  • The Promised Neverland

  • Puparia

    ★★

  • OPAL

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Extinction Party

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★½

  • Kiss Him, Not Me

  • Japan Sinks: 2020

    ½

  • Hamilton

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • Auction Day

    ★★½

  • My Octopus Teacher

  • The Trouble with Being Born

  • 365 Days

    ★★

  • Spree

    ★★½

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Helluva Boss

  • Frozen II

    ★★

  • Midway

    ★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • The Irishman

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★★