Sort by

disneydreamdiary has logged 18 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
Edit this entry  
21
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Golden Boy

Golden Boy

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
365 Days

365 Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Edit this entry  
10
Windaria

Windaria

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Japan Sinks: 2020

Japan Sinks: 2020

2020
×
½
Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Edit this entry  
02
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★½
Edit this entry