Dennie has logged 29 entries for films during December 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love

Love

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry