• Scream 6

  • Amsterdam

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★½

  • Good Mourning

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Crush

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★★

  • Gold

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • A California Christmas

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

  • After We Collided

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Roped

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★