• I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • The Rental

  • Strasbourg 1518

  • Joel Calls Indie Film Type Dudes

  • Topology of Sirens

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

  • 1917

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Color Out of Space

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Vitalina Varela

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Cutting My Mother

  • Swallow

    ★★★½

  • Low Tide

    ★½

  • Burning Cane

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Synonyms

    ★★★½

  • Ham on Rye

    ★★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • The Souvenir

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★

  • Jobe'z World

    ★★★★

  • Glass

  • The Mule

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½