Devon has logged 27 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1972
×
★★
Edit this entry  
28
Lira's Forest

Lira's Forest

2017
×
Edit this entry  
27
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
...All the Marbles

...All the Marbles

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Travis

Travis

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vampyros Lesbos

Vampyros Lesbos

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Ornithologist

The Ornithologist

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
Demon Lover Diary

Demon Lover Diary

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demons

Demons

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Edit this entry