RSS feed for dvsperth

dvsperth has logged 30 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
Read the review Edit this entry  
09
Tombstone

Tombstone

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
Edit this entry  
04
In a Better World

In a Better World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
LoveTrue

LoveTrue

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Ellie & Abbie (& Ellie's Dead Aunt)

Ellie & Abbie (& Ellie's Dead Aunt)

2020
×
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
H Is for Happiness

H Is for Happiness

2019
×
Edit this entry  
13
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
Edit this entry  
28
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry