Sort by

d.w. has logged 21 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
Edit this entry  
20
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
08
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La vita nuova

La vita nuova

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry