RSS feed for Devin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bahubali: The Beginning

Bahubali: The Beginning

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry