• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Pig

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Titane

    ★★½

  • Dynamo Dream: Salad Mug

    ★★★½

  • The Spine of Night

    ★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Meander

    ★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Lapsis

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★

  • Bendito Machine Saga

    ★★★★

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★★

  • Patrick

    ★★★

  • Anna

    ★★★

  • First Love

    ★★★

  • Deerskin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Unregistered

    ★★½

  • Bliss

    ½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Uncharted: Live Action Fan Film

  • Keep an Eye Out

    ★★★

  • Hyperlight

    ★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★

  • Instant Death

    ★★½

  • Lucky

    ★★★½

  • November

    ★★★½

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Résistance

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★½

  • Krampus

    ★★★

  • Polar Bear

    ★★★½

  • Self-Assembly

    ★★★★

  • Predestination

    ★★★★

  • Norway

    ★★

  • The Rover

    ★★★★

  • Captcha

    ★★★

  • Blue Ruin

    ★★★½

  • Side Effects

    ★★★

  • Premium Rush

    ★★

  • Archetype

    ★★★½

  • Buried

    ★★

  • Tony

    ★★★½

  • Not Quite Hollywood

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Sunshine

    ★★

  • Death to the Tinman

    ★★★★½

  • El Greco

    ½

  • Red Road

    ★★★

  • Bug

    ★★★★

  • The Origins of Electricity

    ★★★½

  • Jettison Your Loved Ones

    ★★★★½

  • Caché

    ★★★½

  • Ilias Petropoulos: A World Underground

    ★★★★