Sort by

dxflatline has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bernie

Bernie

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Opera

Opera

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds

Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Le Défilé

Le Défilé

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★
Edit this entry  
05
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★
Edit this entry  
01
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★
Edit this entry  
22
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Edit this entry  
15
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★½
Edit this entry  
07
The Hole

The Hole

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
The War of the Worlds: Next Century

The War of the Worlds: Next Century

1981
×
★★★★
Edit this entry  
05
The War of the Worlds: Next Century

The War of the Worlds: Next Century

1981
×
Edit this entry  
05
Tony

Tony

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ga-ga: Glory to the Heroes

Ga-ga: Glory to the Heroes

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parents

Parents

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★
Edit this entry  
17
Tonite Let's All Make Love in London

Tonite Let's All Make Love in London

1967
×
★★★
Edit this entry  
06
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
22
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★★★
Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Meander

Meander

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Edit this entry