Sort by

dxflatline has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
29
Norway

Norway

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★
Edit this entry  
22
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Buried

Buried

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Wave

The Last Wave

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
16
City Zero

City Zero

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Gift

The Gift

2000
×
★★★
Edit this entry  
03
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Instant Death

Instant Death

2017
×
★★½
Edit this entry