• Nightbooks

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • Bosco

    ★★★★

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★★

  • Trollhunters: Rise of the Titans

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★★

  • Secret Magic Control Agency

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Next Door

    ★★★★

  • Cherry

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • (In)Voluntary Retirements

    ★★★★½

  • Xico's Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Dragon Rider

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • My Tender Matador

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★★

  • Fearless

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Bigfoot Family

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Jungle Beat: The Movie

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★