• X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • He's All That

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Nineteen on Fire

    ★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Mainstream

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Guest

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • bling ring (whip-its!)

  • The Last Bronycon: a fandom autopsy

  • i think i love u

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Rent

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Blue Lips

    ★★★★½

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Greta

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★

  • Dylan

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Skyscraper

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½