RSS feed for zoya

zoya has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
It

It

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Package

The Package

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jinnah

Jinnah

1998
×
Read the review Edit this entry  
07
Luka Chuppi

Luka Chuppi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Love Manchester

One Love Manchester

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
Read the review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tammy

Tammy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry