• The Woman in the Window

    ★★

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Operation Christmas Drop

  • The Life Ahead

    ★★★★

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • Run

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • All Together Now

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

  • Rising Phoenix

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • After We Collided

  • Life in A Day

    ★★★★★

  • Okay! Madam

    ★★½

  • Work It

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Ava

    ★½

  • The F**k-It List

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★★