Sort by

erin has logged 46 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8½

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Northanger Abbey

Northanger Abbey

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Work It

Work It

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wanda

Wanda

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jane B. by Agnès V.

Jane B. by Agnès V.

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry