• Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Bait

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Hagazussa

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • The Void

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Love Witch

    ★★★½

  • Sing Street

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • Creep

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Calvary

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★½

  • Her

    ★★★★½

  • Locke

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★½

  • End of Watch

    ★★★½

  • Antiviral

    ★★★